سرآسیایی: وضعیت کرونا در مشهد بالاتر از قرمز است

در سایت وب کنفرانس adobemeeting مطلب سرآسیایی: وضعیت کرونا در مشهد بالاتر از قرمز است مشاهده می کنید

سرمربی شهرخودرو گفت: بابت کرونا یک دنیا نگرانی داریم و حداقل در مشهد شرایط نرمال نیست و فکر می‌کنم اگر بالاتر از قرمز، رنگی وجود داشت مشهد در آن وضعیت قرار می‌گرفت.
ممنون بابت بازدید از سایت وب کنفرانس adobemeeting

کتاب صوتی قابوسنامه منتشر شد

در سایت وب کنفرانس adobemeeting مطلب کتاب صوتی قابوسنامه منتشر شد مشاهده می کنید
کتاب صوتی “قابوستانه”، اثر ارزشمند عنصرالمعالی کیکاووس‌بن وشمگیر با صدای مریم محبوب از سوی انتشارات کتاب نیستان منتشر شد.
ممنون بابت بازدید از سایت وب کنفرانس adobemeeting

رونمایی از سامانه بیمه تامین‌ اجتماعی برای شاغلین دورکار؛ شرایط و مزایا

در سایت وب کنفرانس adobemeeting مطلب رونمایی از سامانه بیمه تامین‌ اجتماعی برای شاغلین دورکار؛ شرایط و مزایا مشاهده می کنید

سامانه بیمه تامین اجتماعی برای شاغلین دورکار کسب و کارهای مجازی راه اندازی شد. با استفاده از این سامانه، افرادی که دارای شرایط استخدامی نیستند می‌توانند از این به بعد خودشان را بیمه کنند.

عضو هیات مدیره اتحادیه کسب و کارهای مجازی در خصوص این سامانه گفت: «بخشنامه دورکاری برمی‌گردد به سال ۱۳۹۷ که مرحوم نوربخش آن را ابلاغ کردند. این سامانه چند سال زمان برد چون از سمت اتحادیه و از سمت سازمان تامین اجنماعی نیاز به آمادگی داشت و کرونا هم البته آن را به تعویق انداخت.»

رضا الفت‌نسب در خصوص این سامانه افزود: «افرادی که در فضای دورکاری فعالیت می کنند مثل فریلنسرها، راننده ها و هر کسی که فاقد شرایط استخدامی است، می‌تواند در این سامانه درخواست دهد.»

نکته مهم اینک فعلا تنها افراد شاغل در کسب و کارهای عضو اتحادیه می‌توانند از این سامانه استفاده کنند. بر این اساس، افراد دورکار فعال در  ۱۷۰۰ کسب و کار عضور اتحادیه می‌توانند از امروز به این سامانه دسترسی داشته باشند و در ادامه هم قرار است کسب و کارهای غیرعضو از این خدمت جدید بهره‌مند شوند.

رییس اداره تعمیم بیمه‌های اجتماعی سازمان تامین اجتماعی در خصوص این سامانه جدید، اظهار کرد: «بعد از اینکه افراد از طریق سامانه به سازمان معرفی شوند، پروسه‌ای در سازمان باید انجام شود تا از تعهدات سازمان بهره‌مند شوند. با معرفی‌نامه‌ای که همکاران ما دریافت می‌کنند، یک احراز هویت اولیه انجام می‌گیرد.»

به گفته ابراهیم شهابی پس از انجام معاینات پزشکی برای بحث ازکارافتادگی و همچنین انجام پروسه احراز هویت، سازمان تامین اجتماعی برای پرداخت حق بیمه و بهره‌مندی افراد از مزایا، با اتحادیه مکاتبات لازم را انجام خواهد داد.

همچنین پرداخت حق بیمه برای این بیمه که از نوع بیمه‌های غیر اجباری است ماهانه خواهد بود و متقاضیان می‌توانند در پیش پرداخت حق بیمه خود را تا پایان سال نیز وایز کنند. نرخ حق بیمه طبق ماده ۲۸ قانونی تامین اجتماعی ۲۷ درصد خواهد بود.

شرایط و مزایای استفاده از بیمه شاغلان دورکار

طبق اعلام رییس اداره تعمیم بیمه های اجتماعی سازمان تامین اجتماعی، نرخ این بیمه برای افراد ۲۷ درصد است و مبنای پرداختی آن برای سال جاری، ۱.۲ حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار است.

همچنین افرادی که با عنوان بیمه اجباری وارد این سیستم می‌شوند، حداکثر سن مجاز برای آنها ۵۰ سال است. البته اگر افراد سابقه پرداخت بیمه قبلی نزد سازمان داشته باشند، این سابقه به سن آنها اضافه می‌شود.

به عنوان مثال کسی که ۳ سال سابقه پرداخت بیمه داشته باشد، با حداکثر سن ۵۳ سال می‌تواند وارد این سامانه شود.

همچنین حق بیمه نیز ماهانه پرداخت می‌شود و افراد می‌توانند دستمزد مبنای حق بیمه را خودشان انتخاب کنند. بر این اساس افراد می‌توانند نرخ دستمزد را بین ۱.۲ دستمزد تا حداکثر دستمزد پرداخت کنند. افراد با پرداخت حق بیمه بیشتر به همان اندازه از مزایای حق بیمه تامین اجتماعی استفاده می‌کنند.

به گفته سازمان تامین اجتماعی، این نوع از بیمه شدگان چون فاقد رابطه مزد بگیری از طرف کارفرما هستند و مرجع مربوطه صرفا به عنوان کارگزار وظیفه معرفی افراد را بر عهده دارد، این افراد مشمول قانون کار نیستند و از مزایای بیمه بیکاری برخورداد نیستند.

همچنین سازمان برای این دسته از افراد مطابق بیمه‌های اجباری، مزایای درمانی در نظر گرفته و افراد هزینه کمتری برای امکانات درمانی پرداخت کنند.

قوانین بیمه استارتاپ‌ها نیازمند بروزرسانی

شهابی در واکنش به بحث مطرح شده از سوی آی‌تی‌ایران مبنی بر اینکه سازمان تامین اجتماعی در خصوص قوانین بیمه برای استارتاپ‌ها، از قوانین مربوط به کسب‌و‌کارهای سنتی استفاده می‌کند و اینکه بسیاری از استارتاپ‌ها همواره در بحث بیمه با سازمان تامین اجتماعی با مشکل مواجه هستند، عنوان کرد: «قانون تامین اجتماعی زمانی تصویب شده که ما بحث کسب‌و‌کارهای مجازی را نداشتیم و می‌بایست قوانین تامین اجتماعی به نسبت شرایط روز بروزرسانی شده و تفسیر آن تغییر کند. محل این تغییر نیز اداره کل وصول حق بیمه اداره کل تامین اجتماعی است که طبق شرایط کسب و کارهای جدید، باید قوانین را همسان‌سازی کند.»

وی خاطرنشان کرد: «ما در سازمان تامین اجتماعی این آمادگی را داریم که درخواست‌هایی را که به این شکل مطرح می‌شوند و گروه‌هایی که فکر می‌کنند حق آنها تضییع شده‌اند، در چارچوب قانون دوباره بررسی کنیم و پاسخی قانع کننده به آنها دهیم.»

The post رونمایی از سامانه بیمه تامین‌ اجتماعی برای شاغلین دورکار؛ شرایط و مزایا appeared first on ITIRAN | آی تی ایران.

ممنون بابت بازدید از سایت وب کنفرانس adobemeeting

فیسبوک در دادگاه به سال‌ها شنود کاربران متهم شد

در سایت وب کنفرانس adobemeeting مطلب فیسبوک در دادگاه به سال‌ها شنود کاربران متهم شد مشاهده می کنید

پس از ۹ سال جنگ حقوقی، دادگاه فدرال اخیرا حکمی داده که بر اساس آن، رهگیری کاربران توسط فیسبوک می‌تواند به عنوان نقض قانون ضد شنود تلقی شود. در سال‌های اخیر شاهد بحث‌های زیادی پیرامون فیسبوک و سیاست‌های نامناسب آن …

The post فیسبوک در دادگاه به سال‌ها شنود کاربران متهم شد appeared first on دیجیاتو.

ممنون بابت بازدید از سایت وب کنفرانس adobemeeting

روحانی:اگر کارمندی ماسک نزد غیبت می خورد

در سایت وب کنفرانس adobemeeting مطلب روحانی:اگر کارمندی ماسک نزد غیبت می خورد مشاهده می کنید
رئیس جمهور گفت: از روز اول در بازگشایی مراکز تعطیل شده به خاطر ویروس کرونا با مردم قرار گذاشتیم گشایش ها به شرط رعایت پروتکل های بهداشتی است.
ممنون بابت بازدید از سایت وب کنفرانس adobemeeting

دستگیری ۱۲ نفر از کارمندان دهیاری‌های قرچک

در سایت وب کنفرانس adobemeeting مطلب دستگیری ۱۲ نفر از کارمندان دهیاری‌های قرچک مشاهده می کنید

دادستان قرچک از دستگیری ۱۲ نفر از اعضای شورا و کارمندان دهیاری های امین آباد و محمد آباد خبر داد.
ممنون بابت بازدید از سایت وب کنفرانس adobemeeting

چگینی: برخی یاد گرفتند ترمز مجموعه‌های موفق را بکشند/ حرف و حدیث‌ها با هر تصمیمی وجود داشت

در سایت وب کنفرانس adobemeeting مطلب چگینی: برخی یاد گرفتند ترمز مجموعه‌های موفق را بکشند/ حرف و حدیث‌ها با هر تصمیمی وجود داشت مشاهده می کنید
سرپرست تیم تکواندو کن گفت: متاسفانه برخی یاد گرفتند اگر مجموعه‌ای موفق می‌شود ترمز آن را بکشند و انگیزه آن مجموعه را بگیرند.
ممنون بابت بازدید از سایت وب کنفرانس adobemeeting

ساخت پرنده ای رباتیک مجهز به پرهای مصنوعی + ویدیو

در سایت وب کنفرانس adobemeeting مطلب ساخت پرنده ای رباتیک مجهز به پرهای مصنوعی + ویدیو مشاهده می کنید

سالهاست که شرکت آلمانی فستو (Festo) در زمینه تولید انواع ربات‌های خلاقانه فعالیت دارد و توانسته در این مدت، ربات مختلفی را با الهام از موجودات روی کره زمین و بسیار نزدیک به آن‌ها طراحی کند.

رباتی که با تماشای ویدیو، نحوه بخیه زدن را یاد می گیرد

ربات‌هایی که می‌توانند همانند یک ماهی در آب شنا کنند، همچون پرنده به پرواز در آیند و مثل یک کانگوروی واقعی، بپرند. این شرکت علاقه زیادی به ربات‌های پرنده دارد و توانسته پرنده‌های رباتیکی را مجهز به پرهای مصنوعی تولید کند و قدرت مانوری همانند یک پرنده واقعی را به آن‌ها ببخشد.

این شرکت حدود 9 سال پیش، از مرغ دریایی رباتیکی پرده برداشت که از بال‌هایی انعطاف‌پذیر بهره می‌برد و قادر بود بدون نیاز به هیچگونه نیروی پیشرانه و تنها با اتکا به حرکات بال‌های خود به پرواز درآید. همچنین، می‌توانست از طریق تغییر زاویه دم خود، تغییر مسیر دهد.

حال دستاورد جدید این شرکت، یک پرنده رباتیک دیگری به نام BionicSwift است که از طراحی منحصربه‌فردی بهره می‌برد. این محصول از ابعاد کوچک‌تری برخوردار است و وزن آن حدود 42 گرم عنوان شده است. باتری به کار رفته در دل این پرده رباتیک، می‌تواند با یک بار شارژ، انرژی مورد نیاز برای پرواز 7 دقیقه‌ای آن را تامین کند.

حرکات بال‌های این پرنده با کمک یک موتور الکتریکی صورت می‌گیرد و دو موتور دیگر نیز مسئولیت تغییر حالت پرهای مصنوعی این ربات را برعهده دارند تا پرنده بتواند پروازی با بال زدن اهی طبیعی را تجربه کند. این بال‌های مصنوعی بسیار هنرمندانه طراحی شده‌اند به طوری که قادرند با کمک گرفتن از جریان هوا، انرژی کمتری را برای پرواز پرنده صرف کنند و در نتیجه، طول عمر باتری را ارتقا دهند.


همانطور که در ویدیوی زیر مشاهده می‌کنید، عملکرد این پرنده رباتیک بسیار ظریف و نزدیک به پرنده‌های واقعی به نظر می‌رسد و تمامی‌حرکت از قبیل اوج‌گیری و فرود با مکانیسمی‌شبیه به آنچه نمونه‌های واقعی این ربات انجام می‌دهند، صورت می‌گیرد.

The post ساخت پرنده ای رباتیک مجهز به پرهای مصنوعی + ویدیو appeared first on ITIRAN | آی تی ایران.

ممنون بابت بازدید از سایت وب کنفرانس adobemeeting

مینگ-چی کو: دوربین آیفون ۱۲ از لنزهای پیشرفته Largan بهره می‌برد

در سایت وب کنفرانس adobemeeting مطلب مینگ-چی کو: دوربین آیفون ۱۲ از لنزهای پیشرفته Largan بهره می‌برد مشاهده می کنید

تحلیلگر معروف محصولات اپل، «مینگ چی کو» اخیرا در یادداشتی اعلام کرده که شرکت «Largan» لنزهای باکیفیت دوربین اصلی آیفون ۱۲ را می‌سازد. به گزارش MacRumors، این لنزها از اواسط ماه جاری میلادی در اختیار اپل قرار می‌گیرند، البته سازنده آیفون …

The post مینگ-چی کو: دوربین آیفون ۱۲ از لنزهای پیشرفته Largan بهره می‌برد appeared first on دیجیاتو.

ممنون بابت بازدید از سایت وب کنفرانس adobemeeting

سارقانی که رسوا نمی‌شوند!

در سایت وب کنفرانس adobemeeting مطلب سارقانی که رسوا نمی‌شوند! مشاهده می کنید
کامیار عابدی در حالی از افزایش سرقت ادبی نسبت به گذشته می‌گوید که معتقد است در گذشته به دلیل کمتر بودن افراد باسواد، مترجم و مولف در جامعه، اگر کسی می‌خواست سرقت ادبی کند، سرقتش خیلی زود شناخته و انگشت‌نما می‌شد، اما حالا این‌طور نیست.
ممنون بابت بازدید از سایت وب کنفرانس adobemeeting